Ekonomi

BTM Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Altun, Bosforas Girişimi’ne Yatırım Yaptı

Bilgi Ticarileştirme Merkezi (BTM) Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Altun, Bosforas adlı işletmeye 22,5 milyon lira değerleme üzerinden 2,7 milyon lira yatırım yaptı.

BTM’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) girişimciliği desteklemek amacıyla kurduğu ve yönetimi İTO Meclis Üyeleri tarafından belirlenen BTM’den bir yatırım haberi daha geldi.

İTO Perakende Komitesi Lideri ve Meclis Üyesi Yavuz Altun, BTM’nin Bosforas işletmesine 22 milyon 500 bin lira değerlemeyle 2,7 milyon lira yatırım yaptı.

Bosforas, lojistik ve teknoloji tabanlı çözümleri ile B2B ticareti kolaylaştırmak ve geliştirmek amacıyla Türkiye ve çeşitli ülkelerde hizmet veren B2B e-ticaret platformudur. www.bosforas.com sitesi üzerinden hizmet veren şirket, dijital pazarlama ve yeni nesil iletişim araçlarıyla üretici, distribütör ve toptancıların çalışmalarını daha geniş kitlelere ve coğrafi bölgelere ulaştırmasına olanak sağlıyor.

Sunulan özelleştirilmiş lojistik ve finansal çözümlerle KOBİ’lerin toptan ürün ve hizmetlere tek noktadan ulaşabilmesi mümkün oluyor. Bosforas, bu yatırımdan elde edeceği gelirle küresel arenadaki varlığını ve bilinirliğini artırmayı planlıyor.

Bu yatırımla birlikte bu yıl BTM girişimlerine yapılan yatırım değerleme tutarı 1 milyar 66 milyon 278 bin TL’ye ulaştı. BTM’nin kuruluşundan bu yana BTM işletmelerine 5 milyar 268 milyon 730 bin TL değerlemenin üzerinde yatırım yapıldı.

of-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu