Haber

St.Petersburg Bölgesinde Başlatılan Kazılarda Yeraltından Heykeller Ortaya Çıkarıldı. İstanbul Saraçhane’deki Polyeuktos Kilisesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi ve İBB Miras ekiplerince St.Petersburg bölgesinde başlatılan kazılarda yer altından heykeller çıkarıldı. Saraçhane’deki Polieuktos Kilisesi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, bu bulguyu sosyal medya hesabından duyurarak, “İstanbul’un toprağından tarih fışkırıyor. İBB Mirası, İstanbul’un tarihini ayağa kaldırmaya devam ediyor.”

Saraçhane’de bulunan 500 yıllık Polieuktos Kilisesi alanında İBB Kültür Dairesi ve İBB Miras ekiplerince başlatılan kazı çalışmaları devam ediyor. Kazılarda yer altından yeni heykeller çıkarıldı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Becerikli Polat, bu haberi heykelin görüntüsüyle birlikte Twitter hesabından duyurdu. İşte Polat’ın o yazısı:

“İstanbul’un toprağından tarih fışkırıyor. Günün en heyecan verici haberi; İstanbul’un göbeğinde, İBB Saraçhane ana binasının karşısındaki Polieuktos kazısında bu heykeli topraktan çıkardık. Tarih İstanbul’un toprağından fışkırıyor. İBB Miras, İstanbul’un tarihini ayağa kaldırmaya devam ediyor.”

haberalapli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu